O NÁS

Spolek Za radost vznikl v roce 2018 za účelem oživit kulturní dění v Kostelci nad Černými lesy. Za tu dobu se nám povedlo uspořádat mnoho akcí, jak pro děti, rodiny s dětmi, tak seniory. Plánovanými aktivitami chceme propojovat různé věkové kategorie i cílové skupiny. Snažíme se o spoluutváření občanského prostředí a přihlížíme na společné potřeby místních obyvatel, které se snažíme naplňovat.

Budeme rádi, pokud nás kontaktujete s nápadem nebo rozšíříte naše řady. Nebráníme se jakékoliv formě spolupráce. Zároveň se těšíme na Vaše podněty nebo připomínky. Máte nápad na nějakou akci? Něco vám snad
v Kostelci chybí? 

NÁŠ TÝM

Tereza Vaňková

zakladatelka a předsedkyně spolku

Kateřina Kocianová

Káťa pomáhá s chodem centra, podílí se na tvorbě webových stránek a propagačních materiálů a potkáte ji také na některých našich dílničkách.

Romana Jarošová

Romča připravuje kroužek pro nejmenší. Sama je maminkou malé holčičky a tvoření s dětmi ji baví.

Tereza Cubrová

Vede Klub seniorů. Profesně se věnuje malbě. Má mnohaleté zkušenosti s prací s dětmi a mládeží.

Andrea Fléglová

Angličtinu a pomoc v dílničkách má na starosti maminka dvou holčiček Andrea.

Šárka Andraško

Šárka se aktivně se podílí na programu centra a pomáhá na různých kulturních akcích.


CENTRUM ZA RADOST

V průběhu roku 2022 jsme využívali prostory v Kutnohorské ulici, ale od prosince 2022 se naše volnočasové centrum Za radost nachází na 2. nádvoří zámku v Kostelci nad Černými lesy. 

Tento prostor jsme získali jako partner v rámci projektu "Vidět, cítit a zažít les na zámku v Kostelci nad Černými lesy", který řeší chybějící společenské a kulturní vyžití ve městě a v přilehlém regionu a podněcuje maximální inovativní využití a oživení kulturní památky zámku, který byl po desetiletí uzavřen. Cílem projektu je oživit tuto kulturní památku prostřednictvím multimediální trvalé expozice zaměřené na oblast lesnictví. Jedinečnost expozice tkví ve vzájemně na sebe navázaných naučných okruzích (stezkách), využívající lesní pedagogiku. Projekt reaguje na potřeby místní komunity, kdy se díky němu ve vymezené části kulturní památky připravily prostory pro volnočasové centrum.


O prostory se starají, stejně jako kroužky vedou maminky na mateřské či rodičovské dovolené nebo nebo maminky na volné noze, které se zapojují do místního dění a rády předávají své znalosti dál.

Důležité dokumenty