Lekce jógy

Od úterý 19.4. se můžete těšit na lekce Kundaliní jógy a na lekce Jógy pro seniory.

Informace

Lekce se konají každé úterý a středu., na lekci je nutné si předem rezervovat místo sms na číslo 775.604.716.

Úterý 19:00 – 20:15 Jóga pro dospělé, cena 150,- / lekce (Kundaliní jóga, vhodné i pro začátečníky)

Středa 9:00 – 10:00 Jóga pro seniory, cena 100,-/ lekce (dechové a protahovací cvičení na židli)

Popis lekce

Lekce jógy vědomí je zahájena rozcvičkou na protažení celého těla – cviky rehabilitačních pracovníků, tanec s bubny a podobně. Následuje krátké dechové cvičení a sestava dle Yogi Bhajana. Měsíc se věnujeme jednomu tématu (ledviny, játra, čakry, ženská energie, práce se strachy, úzkostí, depresemi, dechová cvičení, protažení páteře, harmonizace hormonálního systému, posílení imunity nebo intuice….). Po té relaxujeme se zvonkohrou a přichází čas na meditaci. Po té relaxujeme se zvonkohrou a přichází čas na meditaci. Ta je směřována k tématu měsíce a je nenáročná i hluboká, dechová, celestiální nebo s mantrou. Hodiny jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro ženy i muže, na věku nezáleží. Každá hodina je jiná.

Lektorka Jana

Sportovala jsem vždy, bez pohybu si svoje bytí nedovedu představit. Do cesty mi postupně vstupovaly různé zdravotní neduhy a já jsem byla přesvědčená, že na každý se musí najít to správné cvičení. Tady začalo krásné období objevování. Hledala jsem pomoc pro bolavá záda, endokrinní systém, menopauzu, nekvalitní spánek. Ve dvaačtyřiceti letech jsem porodila své druhé dítě a potřebovala jsem se udržovat v dobré fyzické i psychické kondici.

Postupně jsem tedy nacházela Hatha jógu, Orientální tanec, Hormonální jógu, Power jógu, Hot jógu. Každý směr mi přivál nový vítr do plachet, úžasné pocity a novou životní sílu. Ovšem nebylo to nic trvalého, co Vám vydrží 7dní v týdnu, celý rok, celý život. Stále mi v tom všem něco scházelo. Při mém zahraničním pobytu jsem zašla na hodinu Kundaliní jógy a to mi změnilo vše. Po návratu domů jsem se přihlásila do roční školy učitelů této jógy vědomí. Vědomě jsem rozbila a prolomila všechny staré, zažité a nepohodlné stereotypní vzorce žití. Kundaliní jóga probudila a nastolila v mém těle samoléčící proces a vnesla klid, harmonii, radost, spoustu zázraků, svobodu a jiskření. Jsem certifikovaný učitel a certifikovaný jógový terapeut, vedu individuální Terapeutickou jógu.

Těším se na setkání s Vámi.

Kundaliní jóga, jóga Vědomí

S touto jógou přišel Yogi Bhajan v šedesátých letech z Indie na Americký kontinent a odtajnil tak světu starodávný systém zlepšující kvalitu života. Technologie je hotový poklad, jde o přesně dané kombinace cviků, muder/ které držíme/, manter /které zpíváme/ a dechu. To vše dohromady působí na naše psychické a fyzické uspořádání.

Každá sestava, kterou cvičíme /a je jich stovky/ harmonizuje všechny čakry, meridiány, energetické toky. Začínáme dechovým cvičením a krátkým protažením těla, pokračujeme sestavou zakončenou relaxací se zvonkohrou. Následuje jednoduchá meditace.

Léta jsem hledala typ jógy, který mi pomůže využít potenciálu vlastního těla k nastavení samoléčení, sebeobnovy a KJ mě okamžitě oslovila. Po několika týdnech praktikování jsem začala pociťovat první zlepšování mých dlouhodobých zdravotních problémů, jelikož jednou z výhod této jógy je rychlost, se kterou se dostavují změny.

Jsou známé výsledky mnoha výzkumů, kde právě KJ ukazuje cestu jak odstranit stres, posílit a aktivovat imunitní a hormonální systém, snížit deprese a úzkosti. Hojné poznatky našich učitelů z Německa zveřejňují spolupráci s lékaři v odpovídajících léčebných oborech. Tato jóga je nazývána Jógou Vědomí. Praktikujeme převážně se zavřenýma očima a tím se krásně propojíme sami se sebou a vnímáme své potřeby, radost, zklidnění.

Než jsem poznala KJ neuměla jsem tak dobře pracovat se svou myslí, ale jednoduché meditační techniky vnesly do mého běžného života světlo, jiskření, novou inspiraci a tvořivost. Kundaliní jóga je krátce a výstižně návod pro hravý, vzrušující a svěží životní styl.